Dne 28. 6. proběhl v Pražské Inmotion hale event s názvem World Chase Tag Česká republika 2020 a samozřejmě Parkourblog u toho nemohl chybět. Celou akci jsme streamovali a dnes se podíváme, jak celá akce probíhala a také na reakce několika závodníků.

Pravidla

Ještě ale musíme zmínit, jaké jsou vůbec pravidla tohoto „závodu“. Celé je to vlastně taková velká honěná. Jeden parkourista je tzv. evader (ten má utíkat) druhý je tzv. chaser, ten má za úkol chytit evadera. Chaser musí chytit evadera do 20 sekund, pokud se mu to povede, má bod, pokud ne, bod má  evader.

Celá akce byla rozdělena na kvalifikaci a finálové kolo.

Průběh

Na Chase Tag jsme dorazili těsně před začátkem. Bohužel kvůli vlakům a pražské dopravě jsme nestihli volný trénink.

Vše začalo krátkou řečí Mika Filipina (člen ČAPk), který závodníky uvítal a vysvětil pravidla. Následně si vzal do rukou mikrofon komentátor Toman Rychtera a vše se mohlo rozjet.

I přesto, že jeden run může trvat maximálně 20 sekund, bylo celé kvalifikační kolo poměrně dlouhé. Z toho důvodu bylo také rozděleno na 2 půlky. Nám se povedlo v této první pauze vyzpovídat Davida „Sumce“ Sumaru a Zonyho.

Následuje krátký rozhovor se Sumcem a Zonym.

Následovala druhá část kvalifikace, která probíhala úplně bez problémů a díky Tomanovu komentáři se nikdo nenudil. Při této druhé části začalo všem docházet, že si závodníci asi opravdu máknou. Každý totiž běžel opravdu mnohokrát a dával ze sebe při těch svých 20 sekundách maximum. Na konci kvalifikace jsme si vzali stranou Tomana, který celou akci komentoval a 2 závodníky z týmu ADD Lead.

Po krátké pauze se vyhlásilo, kdo postupuje do druhého kola. Toto finálové kolo bylo opravdu velice náročné. Protože počet závodníků se snížil (velmi), ale počet „runů“ zůstal stejný. Už to tedy nebylo jen o tom, jestli nejrychleji uteču za těch 20 sekund, ale také jestli to po celou dobu vydržím. Všichni závodníci ze sebe vydali opravdu všechno a bylo to na nich skutečně vidět. Po finálovém kole jsme se pobavili s Markem Hartmanem a Filipem Engelhartem.

Následovala opět přestávka, aby mohli organizátoři zkouknout výsledky a vyhlásit vítěze. Nikdo z účastníků akce, ale neseděl na zadku. Všichni aspoň lehce trénovali v prostorách Inmotion haly a hlavně si ještě zkoušeli různé typy úniků na dráze World chase tagu.

Před samotným vyhlášením si vzal do ruky mikrofon Mike, který ještě celou akci shrnul a všem poděkoval. Poté už se mohlo začít vyhlašovat. I toto se ale neobešlo bez komické vložky, protože Toman (komentátor) jako správný moderátor vše prodlužoval a já už jen čekal, kdo se na něj vrhne a sebere mu seznam výsledků.

Protože se ale jednalo o parkourovou akci, tak vítěz nebyl 1 ale bylo jich rovnou 6! A to Filip Engelhart, Marek Hartmann, Tomáš Zonyga, Matěj Toman, David Sumara, Jakub Hašek – všem moc gratulujeme.

Po vyhlášení jsme si ještě vzali stranou Mika, jednoho z hlavních pořadatelů akce.

Závěrem

Za nás dopadla celá akce opravdu velice dobře, závodníci si ji velice užili (jak jste mohli slyšet z nahrávek), ale řekl bych, že také diváci se bavili velmi dobře. Mohli se totiž pokochat opravdu skutečným parkourem, což už se dnes moc nevidí.

Za Parkorublog jsme opravdu rádi, že jsme se mohli akce zúčastnit a opět se ukázalo, že parkourová komunita je opravdu skvělá. Každý koho jsme požádali o rozhovor, s tím souhlasil a působil velice ochotně a příjemně.

Velmi děkujeme ČAPku za pozvání a také všem účastníkům Tagu, protože celý event byl skvělý právě díky vám.