Zohir

Jednu z nejstarších parkourových organizací v ČR snad nemusím moc představovat. Snad jen že organizaci založili parkouristé Sahir a Zony. Dnes už stojí za Zohirem pouze Sahir. Oba jsou dnes dost velké parkourové celebrity, zrovna Zony je velice známý kvůli svému vážnému zranění, které ho ale vůbec nedokázalo zastavit. Kdo chcete vědět o tomhle více, tak mrkněte na kanál Farangu.

Odkaz

Lubo

Z hlediska tutoriálů je tu s námi Lubo poměrně krátce. Jako parkourista ale má rozhodně co předat. Parkouru se věnuje už něco kolem osmi let a je také zakladatelem organizace Improve Yourself. Ve svých tutoriálech se zaměřuje jak na základní, tak i pokročilejší techniky. Kromě parkouru se Lubo věnuje také hudbě, konkrétně rapu.

Odkaz

Michal

Michal se zajímal o pohyb už od mala, dělal řecko-římský zápas a jeho oblíbenou součástí byla gymnastická rozcvička každého tréninku. Později se dozvěděl o parkouru, který ho úplně pohltil. Tutoriály začal tvořit ve snaze rozvíjet se, šířit myšlenku pohybu, inspirovat ostatní, ale hlavně předat zkušenosti mladším parkouristům.

Odkaz

Tary

Taras je určitě velice kontroverzní postava jak youtubu, tak i parkouru. Nebudu zde vyjmenovávat všechny jeho přešlapy. Ale i přes tohle všechno má Tary opravdu velký skill a jeho nejstarší tutoriály jsou vážně fajn. Nutno ale říct, že pro český parkour toho ale udělal poměrně hodně (popularizace, …). Co se s Tarym děje teď je věc druhá, ale i přesto si myslím, že nejsem jediný kdo kdysi začínal na jeho tutoriálech.

Odkaz