Parkour hry na PC 2018-09-27T12:50:55+00:00

< Parkour slovník

Parkour hry na PC

Věřím, že (nejen) každý parkourista měl minimálně jednou v životě chuť si zahrát pořádnou parkour hru na PC. Za parkour hru považujeme tu, ve které je klíčový prvek právě parkour.

Posláním této této sekce je seskupit nejlepší parkour hry, které stojí za to si zahrát.

Mirror's edge

Jedna z nejpropracovanějších parkour her vůbec. Sází na minimalismus a zaměření na samotnou parkourovou flow. Hra je ze smyšlené budoucnosti, kde jsou lidé silně monitorováni. Jediným bezpečným přenosem informací je najmout si runnera. Vy jste ve hře runnerem, který je navíc pronásledován ze všech stran.

Free Running

Hra, která je celá jen o parkouru (freeruningu). Pod vedením coache překonáváte všelijaké skokové výzvy. I přesto, že je hra starší, j to jedna z nejpropracovanějších her, co se samotných parkour skoků týče.

Prince of Persia – Sands of Time

Famózně zpracovaná hra, která je vybavena, jak příběhově, tak i akcí. Při plnění úkolů využíváte prvky parkouru ke hbitému přesunu přes překážky. Příběh se točí okolo nehody s dýkou času a přeměně lidí v monstra. Napravíte to? Pomocí parkouru snad ano!

Assasin's Creed

Rozsáhlá úspěšná hra, která je svými parkourovými rysy věhlasně známá. Vyprávět zde příběh by byl nadlidský úkol, jelikož hra má asi 9 dílů, ve kterých se děj samozřejmě mění a nemá vždy stejné charaktery. O příběhu doporučuji přečíst podrobný popis jednotlivých dílů.

Jste assasin, který bojuje za správnou stranu a vy pomocí parkourových technik a bojového umění, dáváte vše do pořádku. To je samozřejmě velmi zjednodušená podstata hry. Co tím chci říct je, že pokud hledáte parkourovou akci, Assasin's Creed je správná volba.

Dying light

Zombie-post-apokalyptická hra, kde se v roli agenta v přestrojení objevíte v nebezpečné zóně plné zombíků. Ocitnete se v komunitě runnerů, kteří vás zasvětí do umění pohybu městem – parkouru. Následně plníte úkoly a při tom všem si užíváte parkourovou radost.

Zpět do parkour slovníku