Parkour komunita „parkour lidi“

Parkour komunita je souhrnný pojem pro všechny parkouristy v daném státu nebo v celém světě. Parkourová komunita je v některých ohledech velmi atypická. Samozřejmě záleží na konkrétních lidech, ale z pozice člověka, který parkour trénuje 6 let, jsem zjistil tohle:

Lidé, kteří dělají parkour, jsou zpravidla velice uvědomělé a cílevědomé osoby. Jde nejspíše o vedlejší efekt z tréninku, kde musejí překonávat nejen svůj strach, ale taky sebe sama.

Typické znaky parkour komunity

1) Společná vášeň

Ať už se bavíte s parkouristou z Horní Lhotky nebo Prahy, mají vždy něco společného. Oba dva mají společnou vlastnost: lásku k pohybu. Vždy mají společné téma k hovoru. Může jít o boty na trénink, aktuální dění v parkour komunitě nebo třeba o skoku, který včera skočili.

2) Ochota

Co mě nepřestává fascinovat je ochota parkouristů. V čem se to projevuje? Přijedete do města, které neznáte, napíšete na místní facebook skupinu a zcela jistě najdete někoho, kdo vás provede po místních spotech. Opět jako se vším záleží na konkrétních lidech. Nejednou se mi však stalo, že mě dokonce parkourista ubytoval a poskytl i jídlo – to ani není často třeba se dopředu znát.

3) Tepláky

Třetí bod je sice kapku pro pobavení, avšak je více než pravdivý. Téměř všichni parkouristi trénují v teplácích. Dostalo se to i do takové úrovně, že vznikají firmy, které prodávají speciální parkour tepláky. Najdete široké, harem i různé speciální střihy tepláků.

Když se parkouristy zeptáte, proč nosí tepláky, odpoví vám asi něco takového: Kvůli tomu ať si neodřu nohy o zdi a protože se mi líbí. Chcete také parkour tepláky? Prozkoumejte náš parkour eshop

Ještě parkour neděláš? Chceš se přidat do úžasné komunity lidí? Přečti si, jak parkour začít.

Zpět do parkour slovníku